• Imieniny dzisiaj obchodzą:
  • Alojzy
  • Antonin
  • Arkadia
  • Arkadiusz
  • Arkady
  • Augustyna
  • Benedykt
  • Brykcjusz
  • Dydak
  • Eugeniusz
  • Eutychian
  • German
  • Izaak
  • Jan
  • Kalikst
  • Krystyn
  • Liwia
  • Mateusz
  • Mikołaj
  • Nicefor
  • Paschazy
  • Probus
  • Stanisław
  • Stanisława
  • Walenty
  • Walentyn
  • Wiktor
  • Włodzisław
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dodany: 2011-10-07 10:15:28
 

Jak wygląda aplikacja adwokacka Ukończenie studiów prawniczych oraz uzyskanie dyplomu to dopiero początek drogi jaką musi przebyć adwokat Wrocław by móc stać się członkiem krajowej izby adwokatów i piastować to stanowisko.

 

Kolejny krok po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów na kierunku prawo to konieczność starania się o aplikację w kancelarii adwokackiej bądź też innej, gdzie prowadzone działania dotyczą również przedstawicieli tego zawodu. Przebycie kilkuletniej praktyki adwokackiej w kancelarii pozwoli we właściwy sposób przygotować się do kończącego ją egzaminu przed państwową komisją egzaminacyjną.

 

Aplikantem adwokackim nie można stać się jednak z dnia na dzień. O pracę w tym elitarnym zawodzie może starać się jedynie najlepszy przyszły adwokat Wrocław, który opłaci przystąpienie do egzaminu państwowego oraz przedstawią właściwe oświadczenie o niekaralności. Kończącym etapem ubiegania się możliwość stania się adwokatem jest złożenie wniosku o wpis do krajowego stowarzyszenia adwokatów Rzeczpospolitej Polskiej. Najważniejsze jednak dla studentów prawa jest dostanie się na aplikację co jednak nie jest tak proste o czym przekonał się nie jeden adwokat Wrocław ubiegający się o przyjęcie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wygląda aplikacja adwokacka
Nick: